8 Adımda Odanı Nasıl Toplarsın ?

8 adımda oda toplama
8 adımda oda toplama

Ah şu Genç Odaları asla toplanmak bilmez öyle değil mi ? Aslında o dağınıklığın içerisinde bile gençleri kendilerine has bir düzeni vardır.. Siz bu odada nasıl kendini kaybetmiyorsun ? diye sorsanız da o aradığını tek hamlede bulmaktadır.

1-Genç arkadaşlar ve hep genç kalmak isteyenler sizi böyle alalım ; bir yaşam alanının toplanmasında en önemli yer tutan şey uyku alanımız olan yataktır. İlk önce yatağınızın üstünde ne var ne yok yere atmalısınız ve yatağınızı güzelce toplayarak üzerine sevdiğiniz kırlent yastık vs ile doldurun.
2-Yaşam alanınızı üç bölüme ayırarak işe başlayabilirsiniz. Öncelikli olarak sürekli oturduğumuz yer, daha sonra çalışmalarımızı yaptığımız bölüm ve yatağın olduğu kısım. Zaten yatağımızı düzeltmiştik Gelelim sürekli oturduğumuz alana (koltuk vs.)üstünde ne varsa yere usulca bırakın. Yatarak çalıştığınız kağıtlar vs. ıvır zıvır ne varsa. Atın yere hepsini.
3-Şimdi gelelim bizi biraz zorlayacak kısma. Çalışma kısmı. Masanızın üstünde ne var ne yoksa az öncekilerin yanına doğru bırakın.
4-Sonra çekmecelerinizin içini dolaplarınızın içini ayrı bir yere boşaltın Tüm bunları yaptığınızda gerekli gereksiz ne varsa yerde olduğunu göreceksiniz.
5- Elinize  bir bez alarak ve deterjan ne var ne yoksa her tarafı silebilirsiniz Masanın üstünü şifonyeri komidini yatak başlarını koltuk kenarlarını titizlikle temizlemelisiniz.
6-Elinizdeki bezi bir kenara koyun ve kendinize üç adet poşet edinin. Birinin içine masanızın üzerinde bulunan dökümanları bibloları vs. koyarak başlayın. Diğerine dinlendiğiniz bölümdeki şeyleri koyun ve öbürüne ise komidinin üzerine neleri istiflediyseniz hemen bırakın . Üç bölümü de guruplara ayırmış olduk.
Yatak toplandı. Toz alındı.Şimdi yerleri süpürmek ile devam etmelisiniz.
Halıyı süpürün ve toplayıp farklı bir yere alın bu alanı da elektrik süpürgesiyle süpürün Sonra da vileda ile pas pas yapın
7-Etrafta bulunan kirli kıyafetlerinizi kirliye atın ve gardrobun düzenini halledin.
8-Ve şimdi odanızın toplu olmasının huzuruyla kahvenizi yudumlayın.

Odanızı nasıl toparlayacığınızı anlattık odanızdaki mobilya aksesuar ve araç gereçleri de değiştirmek vaktinin geldiğinin de düşünüyorsanız inegöl mobilya vadi genç odaları tam size göre kalitesi ve sağlamlığı ile sizlere şık ve tasarım bir oda sunuyor.