Akar Böcek Türü Hakkında

Akar Böcek Türü

Akarlar, eklem bacaklı böceklerin bir alt sınıfıdır ve boyutları bir iki milimetreyi geçmez. Çeşitli yaşam alanlarında, hem kara hemde deniz ortamlarında sömürgen şekilde yaşarlar; hatta yüksek dağlar, kaplıcalar, çöl gibi koşullarda bile yaşam sürdürürler.

Akarlar birçok yaprak, ağaç gövdesi, akar yosun, eğrelti otu ve çiçekler üzerinde yaşarlar diğer haşerelerde bildiğimiz gibi tarla mahsullerinde yaşarlar.

Bazıları alerjiye neden olurken diğerleri de hayvanlara parazit olur. Alerjiye neden olmalarının sebebi ise akarların ölü kalıntıları ve dışkılarıdır. Biz bunları göremesek de evin içinde birikirler.

Toz akarları her türlü mekan ve ortamda bulunabilir ve istemeden nefes aldığınızda içinize çekebileceğiniz için geçmeyen bir alerjiyi yada astımı tetikleyebilir.

Akarın bu türü örtü, battaniye, koltuk, şilte ve yastıklarda fazla bulunur ve buralarda 3 ay kadar yaşayabilirler. Üremeyi ve çoğalmayı en çok sevdikleri mevsimler İlkbahar ve sonbahardır. Bazı böcek türlerinde ilaçlama hizmetinden faydalanmak gerekir.

Ümraniye haşere ve böcek mücadele hizmetleri için hemen SCT İlaçlama ile irtibata geçebilirsiniz.