Belenco Tezgah Bakımı

Belenco Tezgah Bakımı Nasıl Olur
Belenco Tezgah Bakımı Nasıl Olur

Belenco; dünya standartlarında üstün nitelikli, moda ve en şık kuvars yüzeylere hayat vermektedir. Kuvars yüzeylerinin gücünü, parlaklığını ve mükemmelliğini ilk günkü gibi koruyabilmeniz için aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekir:

Belenco’ nun su emmeme özelliği, gözeneksiz bir yüzeye sahip olması ve kimyasallara karşı dayanımı sayesinde kirlenmeye karşı dirençli bir yüzeye sahiptir. Şarap, hardal, sirke ve limon gibi diğer tezgah malzemelerinde kalıcı lekelenme ve aşınmaya sebep olan maddeler Belenco’yu etkilememektedir. Bu sebeple Belenco sayesinde yüzey koruyucu uygulamasına ihtiyaç duymamaktadır.

Belenco; parlaklığını içerisindeki kuvarsın doğal parlaklığından almaktadır.

Belenco’nun günlük temizliğinde nemli yumuşak bir bez ve sıvı deterjan ile yapılabilmektedir. Temizlik işleminden sonra durulama yapılması gerekir.

Belenco üzerindeki kalıcı lekelerin çıkarılması için daha fazla özen ve çaba gösterilmesi gerekir. Kurumuş yemek artıkları gibi lekelerin öncelikle lekenin su ile biraz yumuşatılması gerekir. Yumuşayan leke plastik spatula ile narince kazınır ve yumuşak bez ve sıvı sabun ile temizlenir.