Ceviz Ağacından Trend Mobilya Üretimi

Yeni Trend Ceviz Ağacından Mobilya
Yeni Trend Ceviz Ağacından Mobilya

CEVİZ ağaçları farklı ağaç türleri gibi orman oluşturmadan yetiştirilirler. Ülkemizin her yerinde bu ağacın yetişmesi mümkündür. Ancak öbekler halinde yetiştirilmediği için mobilya üretiminde oldukça değerlidir. Ceviz ağacının en önemli özelliği canlı renklere sahip, simetrisi olan dokular elde etmeyi mümkün kılmasıdır.

Bu nedenle ceviz ağacı ahşap koltuk masa vitrin üretiminde özellikle klasik mobilyalarda sıkça tercih edilir. Açık sütlü kahverenginden koyu kahverengiye kadar göbek rengi değişen ceviz ağacının fiziki olarak yüksek yeterliliğe sahip olması da ortaya kaliteli ve dayanıklı mobilyaların çıkmasını sağlar.

Kolay ve rahat işlenen ceviz mobilya sektöründe oldukça önemli bir malzemedir. Özellikle bağlantı parçalarının çok kullanıldığı mobilyalarda yüksek fiziksel dayanıklılığa sahip olan ceviz ağacı tercih edilir. Geçmişte büfe, vitrin gibi çok bağlantı noktası olan kaliteli ceviz ağacı mobilya modelleri sıkça dekorasyonda tercih edilirken günümüzde dokusu ve simetrisi sebebiyle sehpa gibi daha kolay tasarımlarda da bu malzeme kullanılmaktadır. Eskiden oldukça popüler olan oymalı tasarımlarda sıkça karşımıza çıkan ceviz ağacı günümüzde modern mobilyalarda masif kaplama ile kullanılmaktadır.