İstanbul “Büyükada”da Gezebileceğiniz Yerler

istanbul-büyükada
istanbul-büyükada

Büyükada İstanbul’da bulunan adaların içinde en büyüğüdür.  İstanbul’dan hareket eden vapurların son iskelesidir.

Büyükada’ya gidecekseniz adada çeşitli etkinlik yapabilirsiniz. Örneğin, Yörüklü plajı veya Dil Burnu’nda piknik yapabilirsiniz. Taş Ocağı Piknik alanı ise ada halkının en çok piknik yaptığı mekandır.

Denize girmek isterseniz, diğer adalara göre daha fazla plaj ya da beach club seçeneği bulabilirsiniz. Yalnız adalarda çoğu plajın kumsal alanı yoktur. Fakat gireceğiniz kumsallı bir yer arıyorsanız Aya Nikola Plajı’na gidebilirsiniz. Hatta adaya gelmeden bazı beach club firmaları ile iletişime geçerseniz, Büyükada İskelesinde motor ile servislerinden yararlanabilirsiniz. Büyükada iskeleden ücretsiz motor servisinden yararlabileceğiniz gibi faytonuda tercih edebilirsiniz.  Doğa yürüyüşü yapmak isterseniz Büyükada ormanlarını kullanabilirsiniz.

Büyükada’da  görebileceğiniz yerler,

Reşat Nuri Güntekin Evi
Adalar Müzesi
Müslüman Mezarlığı
Saat Kulesi Meydanı
Rum Yetimhanesi
Aya Yorgi Manastırı ve Kilisesi
Ada kule
Meryem Ana Kilisesi
Troçki Evi
Hamidiye Cami
Con Paşa ve İzzet Paşa Köşkleri

Büyükada’nın gece eğlence mekânları diğer Adalar’a göre daha fazla hareketlidir. Büyükada’dan vapurla ya da tekne ile  Sedef Adası’na geçebilirsiniz.

Eğer Büyükadaya hiç gitmediyseniz hiç vakit kaybetmeyin derim. Bu kadar tarihi eser ve doğal güzellikten mahrum yaşamayın. İstanbul Daily City Tours firması ile iletişime geçerek de bu turlardan yararlanabilirsiniz.