Koltuk Takımlarında Sünger Nasıl Olmalıdır?

koltuk-takılmlarında-sünger-nasıl-olmalı
koltuk-takılmlarında-sünger-nasıl-olmalı

Yaşam alanlarımızın vazgeçilmezi halini alan koltukları seçerken birçok kritere dikkat ederiz. Bunlardan biri de koltuğun sahip olduğu süngeridir.

Koltuk süngerinde ilk dikkat ettiğimiz nokta konforu ve dayanıklılığıdır. Fakat koltuk takımlarındaki dayanıklılık ve konfor anlayışı bölgelere göre değişmektedir. Genelde koltuk kol kısımları daha çok kol ve bazen de yaslanmak için baş koyulduğu için buralarda daha fazla konfor aranmaktadır. Özellikle koltuğun en fazla kirlenen bölgeleri olduğundan mümkün olduğunca ona göre kumaş, deri yada kol kısmı tahta modeller tercih edilmektedir.

Koltuğun orta gövde kısmı oturmak, uzanmak için rahat olması açısından sünger konforu önem teşkil etmektedir. İster bölgesel olsun yada tamamen tüm yerleri aynı süngere sahip koltuk olsun asıl amaç koltuğun uzun vadede kullanılabilmesi için dayanıklılığının iyi olması lazımdır.

Bunun için koltuk süngerinin sertlik açısından, yanıcı özellikte olmayan, HR ve HLB süngerleri olarak düşünülmektedir. Diğer iki özellik olan HR sünger de esneklik ön planda iken, HLB süngerin de ise yoğunluk esas alınmaktadır.  Bu özelliklere sahip inegöl koltuk takımları en iyi tercih olacaktır.