Koltuklarda Kumaş Seçimi Nasıl Olmalı

Kumaşlar Neye Göre Tercih Edilir
Kumaşlar Neye Göre Tercih Edilir

Çekiciliğin, rahatlık ve konforun en temel adımıdır kumaş seçimi. Gerek günlük hayatta giydiğimiz giysilerde gerek yaşam alanlarımızda ilk dikkat ettiğimiz noktadır aslında. Çoğu zaman inegöl mobilya firmaları leke tutmayan ve dayanıklılığını koruyan kumaşları tercih etmektedir. Peki bu kumaşların çeşitleri nelermiş, gelin bir inceleyelim.

  1. Sentetik Kumaş, mobilya sektöründe çoğunlukla tercih sebebi olan, kolay yıpranmayan, esneyip çekmeyen ve kolay kırışmayan bu kumaş türü sentetik liflerden oluşur ve çoğunlukla yıkamada dayanıklı olduğu için akıllarda yer edinen bir ürün olmuştur.
  2. Creton Kumaş, %100 pamuktan üretilen ve oluşan deliklerden hava aldıran bir kumaş türüdür.
  3. Saten Kumaş, %100 pamuk lifi ile üretilmiş olup kumaş işleme farklılığıyla parlak bir görünüm sağlar.
  4. Poplin Kumaş, %100 pamuktan üretilir. Düzenli ve sık yapısı nedeniyle hava alma olasılığı düşük bir kumaştır.
  5. Polyester Kumaş, kaygan ve parlak yapıya sahiptir. Hatta defalarca yıkansa bile parlaklığını kaybetmez. Çabuk kuruyan aynı zamanda kolay ütülenen bir kumaş türüdür. %100 polyester elyafından oluşur.
  6. Modal Kumaş, kayın ağacından üretilen oldukça sağlam ve yıpranmaya dayanıklı bir üründür. Yumuşak ve ipeksi yapısıyla ilk dokunuşta rahatlık hissi uyandırır.
  7. Terry / Poly Cotton Kumaş, ütülenmesi kolay ve pamuk-polyester karışımı bir türdür.
  8. Bambu Kumaş, adından da anlaşılacağı üzere bambu ağacından üretilen, bakteri oluşumuna karşıt ve haşerelere düşman bir yapıya sahiptir. Yumuşak dokuya sahip olan bu kumaş doğallığıyla pamuk kadar etkili bir üründür.