L KOLTUK Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz.

L-Koltuk-Seçerken-Nelere-Dikkat-Etmeli
L-Koltuk-Seçerken-Nelere-Dikkat-Etmeli

Yaşam Alanınıza Uymalı

Öncelikle seçeceğiniz koltuk eşyalarınızla ve diğer mobilyalarınızla uyum içerisinde olmalı. Duvarın rengine ve zemine de uymalı. Özellikle de L koltuklar genelde duvara yaslanarak kullanıldığından dışarıdan bakıldığında bütünlüğün korunması gerekir. Örneğin kahverengi bir koltukla, kum beji veya fildişi renginde bir duvar, gözünüzü rahatsız etmez. Eğer desenli bir koltuk kullanmak istiyorsanız, tek renkten oluşan bir halı tercih etmeniz iyi bir seçim olacaktır. Aynı şekilde perde ve tül seçimlerinizde de nötr ve düz renklere yönelebilirsiniz.

Ölçüler Göz Önünde Bulundurulmalı

L koltuklar sadece duvara yaslanılarak kullanılmaz. Eğer yeterli alanınız varsa odanızın ortasında da konumlandırabilirsiniz. Diğer tamamlayıcı parçaları da koltuğunuzun etrafında şekillendirebilirsiniz. Ancak odanız yeterince geniş değilse, odanın ortasına yerleştirdiğiniz L koltuk hem geçişinizi kısıtlar hem de alanınızı daraltır.

O yüzden fazla geniş olmayan odalarda köşe takımı olarak kullanmak alandan tasarruf edilmesini sağlar. Bunları göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmadan önce mutlaka hem odanızın hem de koltuğun ölçüsünü almayı unutmayın.

Kumaş Kaplamasına Dikkat Edin

Satın alacağınız koltuğun kumaş türü ve kaplaması da oldukça önemli. Özellikle de köşe bölümlerin kaplaması düzgün ve sağlam olmalıdır. Kullanılan kumaşın ise toz toplamayan ve silinebilir cinsten olması işinizi kolaylaştırır. Bazı L koltuk çeşitlerinde yastık ve minderlerin kılıfları çıkarılabilir şekilde tasarlanmıştır. Böylece kirlendiği zaman silmek yerine çıkarıp yıkamanıza olanak tanır. Ancak bu tarz çıkarılabilir kılıfların amacına uygun olarak esnek ve dayanıklı bir kumaş kullanılarak tasarlanmış olması gerekir.

inegöl mobilya firmaları arasında önemli bir yer tutan İnegöl Mobilya Vadi her türlü zevke ve ihtiyaca yönelik ürünleri bulundurmaktadır.