Lazer Epilasyon 10 Soru 10 Cevap

Lazer Epilasyon Her kadının aklını kurcalayan hatta beylerin bile aklından geçen vücudumuzdaki rahatsız edici tüylerden sonsuza dek kurtulma yöntemi olarak biliniyor. Lazer epilasyonla ilgili sık sorulan soruları bu yazımızda sizlere yardım etmek için derledik. Yazımızda okuyacağınız yazılar tamamen bilgi amaçlı olup uzman görüşleri tarafından bir araya toplanmıştır.

Lazer Epilasyon Paket satışı fiyatları oldukça cazip olmaya başladı peki yıllar önce uçuk fiyatlara yapılan bu işlem ne oldu da bu kadar geri çekildi ? İşte Yanıtı rağbet gördü makinalar arttı kullanıcı memnun paket içerikleri daha avantajlı hale getirilerek kullanıcıyı memnun etme yönüne gidildi.

Lazer merkezleri uzman doktorlar tarafından kurulan ve işletilen yerler olmak zorundadır kullanıcının ilk dikkat etmesi gereken unsur budur. Bilinçsizce açılan güzellik merkezlerinde acemi ellere vücudunuzu teslim ederseniz hiç istemediğiniz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu merkezleri doktor harici olan kişilerin açması kısıtlanmıştır ama merdiven altı kiralama makinalar ile yapmayanda yok değil. 2010 itibari ile lazer merkezleri kapatılıp hastane yada tıp merkezlerinde dermatoloji kliniğinin bir parçası haline gelen merkezlerde uygulamalar yapılmaya başlandı ancak bir çok kurum illegal yollardan devam ediyor işte bu kurumlara aman dikkat kurulan tezgah olabilir ve cildinizde yanıklar ile karşılaşmayı hiç istemeyeceğinizi biliyoruz!!!. Bu nedenle gittiğiniz merkezde özellikle uzman doktorların olmasına dikkat etmeli sertifika ve uzmanlık belgelerini görmek istemelisiniz. Uzman doktorların ön görüşmede sizi bilgilendireceklerini ve kafanıza takılan soruları cevaplandıracakları bir merkezi ya da kliniği tercih etmelisiniz.

Lazer kliniğinde ayrı dalga boyundaki lazer tiplerinin bulunması  oldukça önem arz eder. Bu tip kliniklerde size en uygun şekilde uygulama yapılabilecektir tenden tene  makina fark ediyor mağlum. Lazer epilasyon da doz ayarlaması etkinlik ve yan etki açısından önemli bir unsurdur. Bu nedenle güvenilir klinikleri önermekteyiz daima. Güzellik salonu yada kuaförlerde bu işlemlerin yapılmasının yasak olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz ve o en çok aklınıza takılan sorulara geçebiliriz…

1 Lazer güvenli midir ?
Tıbbın önemli teknolojik buluşlarından olan lazer son 30-40 yıldır gelişerek bir çok alanda göz ameliyatlarından diş dolgusuna kadar güvenle kullanılır. Bu kullanım alanlarından bir yenisi de lazer epilasyondur. Doğru kişide doğru lazer tipi, uygun kıl rengi ve tipi, uygun lazer dozu seçilerek güvenli kullanım sağlanır. Lazer epilasyon cihazları ABD ‘den İngiltere’ye, Avustralya ya kadar birçok gelişmiş ülkede kullanılmaktadır.

2 Lazer nasıl epilasyon yapar ?
Lazerin epilasyon yapma mekanizması milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, çevre dokuya zarar vermeden cildi geçerek seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır, burada ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip etmektedir.Kıl kökünde kimyasal ve fiziksel bir dizi reaksiyon oluşur. Kıl kökü kıl üretme kabiliyetini kaybeder . Koltuk altı bikini bölgesi bacak kısacası tüm vücutta aynı etkiyi alırsınız.

3 Lazerin geleneksel klasik yöntemlere üstünlüğü nedir?
Tüm dünyada yaygın kullanımı ile elde edilen deneyimler, lazerin diğer yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar güçlü olduğunu kanıtlamıştır. Kalıcı olması,yok denecek kadar az acı oluşturması, kısa sürede büyük alanlarda uygulanabilmesi,özel bakım gerektirmemesi diğer üstün özellikleridir.

4 Lazer epilasyon nasıl uygulanır ?
Sedye yatak ortapediye uygun olarak hazırlanmış alana uzanılır, Tedavi edilecek alan temizlenir. Bu bölgedeki uzun kıllar kısaltılır. Laser enerjisi deriden geçip tüy folikülündeki pigment tarafından emilir. Saniyeden daha kısa sürede etki edilen kıl kökleri etkisiz hale getirilir. Tedavi edilecek alanın genişliğine bağlı olarak işlem birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilir. Tedaviden sonra, en fazla onbeş gün içinde kıllar kendiliğinden dökülür. işlemden hemen sonra günlük aktivitelere başlanabilir.

5 Neden birden fazla seans gerekmektedir?
Vücudumuzdaki kılların, doğum, gelişme ve ölüm gibi birbirinden değişik yaşam evreleri vardır. Aynı bölgede değişik evredeki kıllar bir arada bulunmaktadır. Lazer sadece büyüme fazındaki tüylerde etkilidir. Kılın lazere en duyarlı olduğu evreyi bulmak için , lazer uygulaması belli aralıklarla tekrarlanmalıdır. Seans sayısı kişiden kişiye ve aynı kişide değişik bölgelerde değişmektedir.

6 Lazer epilasyonun alternatifi var mıdır ?
Evet, kalıcı olmayan traş,tüy dökücü kremler, ağda gibi metotlar alternatif yöntemlerdir. İğneli epilasyon kalıcı bir yöntemdir fakat ağrılıdır, uzun zaman alır, geniş alanlarda uygulama zordur, yapana çok bağımlıdır ve doğru uygulanmazsa leke bırakma ihtimali fazladır.

7 Lazer epilasyon öncesi nelere dikkat edilmelidir ?
Uygulamadan en az 1 ay öncesine kadar ağda, cımbız gibi yöntemlerle kıllar kökünden yolunmamış olmalıdır. Son Bir, bir buçuk ay içinde solaryuma gidilmemiş, güneş banyosu yapılmamış olmalıdır. Deri uygulama esnasında bronz olmamalıdır. Bayanlarda adet döneminde uygulama ağrılı olabileceğinden tercih edilmez.

8 Lazer epilasyon esnasında ne olmaktadır ?
Lazer epilasyon cihazı, lazer ışınlarını oluşturarak el aletine gönderir. El aleti yardımı ile bu enerji istenilen boyuttaki deri bölgesine aktarılır. Enerji kıl tarafından tutulur. Kıl kökünde çok kısa süreli 65 C kadar ısı oluşur. Buda kıl kökünü bir daha kıl oluşturmayacak şekilde tahrip eder.Uygulama sonrası bölgeye nemlendirici özel kremler uygulanır.Aşırı kızarıklık oluşursa soğuk kompres aralıklı ve kısa süreli uygulanmalıdır.

9 Lazer epilasyon ağrısız mı dır?

Aslında bu sorunun cevabı kişinin kendisin saklıdır acı eşiğinize bağlı bu yöntem ile alakalı olarakta değişir ancak çoğu hasta bunu sivrisinek sokmasına benzetir kimisi hiç hissetmez deneyip görmenizde fayda var.

10 Alexandrite lazer nedir ?
Alexandirate lazer 755 nanometre dalga boyundaki ışınlardan oluşmaktadır.Bu dalga boyu kılın yapısında bulunan melanin pigmenti(siyah boya maddesi) tarafından yoğun şekilde emilen ışın demetlerini içerir. Bu sayede lazer epilasyonla amaçlanan kıl kökü tahribatı sağlanabilir. Alexandrite lazer daha çok kozmetik epilasyon olarak bilinen bölgelerde yani koltuk altı, bacak, bikini bölgesinde ve açık ten renkli kişilerde tercih edilir.

Sizde Karar verdiyseniz aklınızda hiç soru işareti de kalmadıysa uzmanlığı kanıtlanmış bir yer önereceğiz detaylar aşağıda…

Dediğimiz Gibi Bırakın işini Uzmanı Yapsın Dr Fulya Tezel ;

İletişim

Telefon: 0312 284 11 44 Faks: 0312 284 11 45
e-Posta: info@drfulyatezel.com

Çukurambar Mah. 1426.Cadde No:28/A
Migros Binası Balgat
Çankaya / Ankara

Çalışma Saatleri
Hafta için ve Cumartesi Günleri: 09.00 – 19.00