Mobilyada Olan Çiziklere Çözüm

Her ev kadınının sinirini bozan ve kafasına çok taktığı bir sorundur bu. Ama hiç üzülmeyin mobilya çiziklerini kapatacak çok kolay yöntemimiz var.Bu yöntem için gerekli olan tek şey ceviz…

Bunu açıklayacak olursak ahşap mobilyanızda ki çiziğin üstüne 10-15 saniye cevizi sürün.İşte bu sadece yapmanız gereken bu kadar bu işlem sonrasında çiziklerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Parkelerimiz, kapılarımız, koltuklarımız, dolaplarımız, masalarımız gibi sıkça kullandığımız ahşap metaryellerden üretilmiş eşyalarınızda ne kadar dikkat edip, özen göstersenizde çocuklarımızdan yada bizim sakarlıklarımızdan dolayı oluşan çizikler olabilir.Bu çiziklerden kurtulmak için profosyonel bir yardım alabiliriz ancak bu bize maliyetli gelebilir. Hem ekonomik olmasını hem de sorunumuzu giderebilmesini isteriz. Aslında evde uygulayabileceğiniz 3 farklı basit yöntemle bu çiziklerden kurtulmanızı sağlayabilirsiniz.

1-Ahşap çizik giderici kalemler

Mobilyalarınızdaki çizikleri giderebilmenin en zahmetsiz yollarından biri yapı marketlerden veya internet mağazalarından kolayca temin edebileceğiniz bu kalemi kullanmaktır. Belli özel renklerde yada set hallerinde bulunur. Uygulamanız saniyeler içerisinde bitecek ve sonucunu göreceksiniz.

2-Siyah Çay

Bitkisel yada yeşil çay kullanmayın tamamen siyah çay ile işe başlayın.Demlik yada bardak, poşet çayı bir bardağa koyarak üzerine 30 ml (iki yemek kaşığı) sıcak su ilave edin. En az iki dakika bekleyin mobilyanızın renk tonuna göre bekleme süresi uzun yada kısa olsun. Bir parça pamuğu çaya batırın ve çizik yeri bir kaç kez silin.