Şahmeran Tasarım Bileklikler

Şahmeran Tasarım Bileklikler
Şahmeran Tasarım Bileklikler

Bileklikler takıların arasında en çok tercih edilen aksesuarlardandır. Şahmeran bileklikler trend bileklikler arasındadır.

Şahmeran’ın hikayesini pek çoğumuz duymuştur. Farsçada Şahmeran yılanların şahı anlamına gelmektedir.  Bu mitolojik figür  orta, güney ve doğu Anadolu kültüründe resmedilmiş gövde ve baş kısmı insan, belinden aşağısı yılan olarak çizilen iyimser ve akıllı bir varlıktır. Bu varlığın cinsiyeti dişi olarak kabul edilmektedir. Tarihsel ve mitolojik figürler takı dünyasında büyük önem kazanmaktadır. Günümüze ulaşan önemli figürler arasında Şahmeran yer almaktadır. Bu kültürel simgeye orta doğu bölgesinde özellikle müslüman toplumlarda rastlanılmaktadır. Türkler de bu coğrafyaya yakın olmaları sebebiyle bu kültürden etkilenmişlerdir. Takı dünyasına Şahmeran bileklik olarak girmiştir. Diğer bilekliklerden en büyük farkı bilek üzerine bilezik şeklinde tam kaplamasıdır.

Bizim kültürümüzle Şahmeran modeller harmanlanarak çok daha özel hale gelmiştir. Kadınların günlük hayatlarında üzerlerinde ay yıldız, yusufçuk, kar tanesi, sonsuzluk gibi figürlerle desteklenen Şahmeran bileklerini tercih ederken özel günlerde özel taşlarla kaplı tasarım Şahmeran modellerini tercih etmektedirler.

Özel mitolojik tasarım bileklik olarak  da Canan Yolaç sitesinde farklı modeller bulabilirsiniz. Özel tasarım markası olan cananyolacstamboul Şahmeran modelleri dışında ejderya, filli, balıklı modelleri ile de göz dordurmaktadır. Canan Yolaç uzun iş seyahatlerinden sonra elde edinmiş olduğu deneyimleri mitolojik figürlere en güzel şekilde yansıtmayı başarmıştır. .

Bu bileklikler elde kusursuz ve zarif bir görüntü oluştururlar. Bu modellerden bazıları Power Of Love Ruby& Green Mitolojik Şahmeran Bileklik, Power Of Love Ruby& Orange Mitolojik Şahmeran Bilekliktir. Mitolojik dışında web sitesinde mistik ve ikonik tasarım bileklik modelleri de bulabilirsiniz. Bunlardan bazıları ise Secret Of The Universe Turquise Crystal Mitolojik Bileklik, Secret Of The Universe White Crystal Mitolojik Ejder Bileklik, Star Of The Depth Aqua Crystal Mistik Bileklik, Sultan Of The Ocean Blue Print Gösterişli Bileklik, Sultan Of The Ocean White Crystal Gösterişli Bileklik, Star Of The Depth Aqua Crystal Mistik Bileklik, Sultan Of The Ocean Yellow Crystal Gösterişli Bilekliktir.

Sizde güzel bir şıklık ve zarafet için Şahmeran bileklik modellerimizi inceleyerek başlayabilirsiniz.