Şans İşi Beyaz Eşya

Evimizin biricik eşyaları adeta elimiz ayağımız diye adlandırdığımız kimi zaman isimler taktığımız , Beyaz eşyalarımız yükümüzün bir kısmını hafifleten araç gereçlerdir.

Çamaşır Makinesi, Bulaşık makinesi, Buzdolabı,Kombi,Derin Dondurucu ve Küçük ev aletleri zamandan tasarruf etmemizi bazıları da hayatımızı idame etmemizi sağlamaktadır.

Peki neden bozulurlar yazımızın devamında sizlere bundan bahsedeceğiz. Bakımları sürekli aksatılan filtreleri temizlenmeyen araç gereçler çabuk bozulur. Hor kullanılan kullanım klavuzu dikkate alınmadan çalıştırılan eşyalarımız çabuk bozulur. Malesef Türkiye genelinde yapılan araştırmalara göre Kullanım klavuzunu en az okuyan Ülkeyiz diyebiliriz.

Örneğin Elektrik süpürgesi ; Kullanım klavuzunda yazan Bilgi. Islak Zemin Cam ve küçük partiküllerin çekilmemesi gerektiği yazar. Ancak bizler kırılan su bardağı kırıntılarını süpürgemize çekerek ıslak zemin temizliği yapmaktan geri kalmayız. İnşaat sonrası alçı artıkları dökülen toz şeker un ve benzeri ürünleri çektirerek kendi kendimize makinemizi hezimete uğratırız.

Bunun gibi bir çok örnek verilebilmekte. Peki en önemlisi bu ve benzeri durumlarda ne yapmalıyız. Evimdeki beyaz eşyaların garanti süresi bittiyse bile Özel Mgd Teknik Arçelik,Bosch Servisi var yıllardır irtibatı koparmadığım güler yüzlü profesyonel ekip çalıştıran firma arayıp sorunumu anlatıyorum telefonda bile yönlendirme yapıyorlar çoğu problemimi bu şekilde çözebildim. Yetmediği durumlarda evime kadar gelip bakım ve onarımı sağlıyorlar. Sizlerde garanti süreniz devam ediyorsa yetkili servislerden eğer bittiyse özel servislerden yardım alabilir Beyaz eşyalarınızın ömrünü uzatabilirsiniz.