Sapanca’da Gezilecek Yerler ve Katılabileceğiniz Turlar

Sapanca'da Gezilecek Yerler
Sapanca'da Gezilecek Yerler

Sapanca; Adapazarı’na bağlıdır. Gölü ile ünlü olan ve dereleri, içme suyu havzası ve ormanları ile son yıllarda gelişen bir turizm noktasıdır. Sapanca; konumuyla pek çok büyük şehre yakındır. Adapazarı’na yaklaşık 25 km uzaklıktadır. Şehir merkezine yakın olmasına rağmen şehir gürültüsünden ve kalabalığından oldukça uzaktadır. Haftasonu kaçamakları için de son derecede uygundur. Oldukça dingin, huzurlu ve doğa ile iç içe bir hafta sonu geçirebilmek için son zamanlarda en çok tercih edilen bölgelerden biridir.

Sapanca Gölü ise etrafı ormanlarla çevrilidir. Yaklaşık olarak 40 km2 genişliğinde doğa harikası bir göldür. Kıyısında bulunan bitki türlerinin çeşitliliği, suyunun berrak mavisi özellikle doğanın canlandığı bahar aylarında ortaya renk cümbüşü çıkarmaktadır. Çınar ağaçları, meyve sebze bahçeleri arasında uzanan gölgeli yolları göle ve bölgeye ayrı bir güzellik katmaktadır.

Sapanca; her yıl yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Turistler için Sapanca Tours düzenleyen firmalardan biri İstanbul Daily City Tours’dur.