Selobant Nerelerde Kullanılır?

Selobant Nerelerde Kullanılır
Selobant Nerelerde Kullanılır

Her alanda kullanmak için evimizde bulunan selobant; evden farklı yerde yada ev içinde bir çok alanda kullanılabilir. Selobandı ev ihtiyaçlarından temizlik ve güzelliğe bir çok alanda kullanabileceksiniz.

1- Küçük cam parçaları

Kırık cam parçalarını temizlemeyle uğraşmak bir hayli zordur. Elektrik süpürgesiyle temizleseniz bile küçük cam parçaları her zaman kalır. Selobant ile gözle görülmeyen küçük cam parçalarını halı ve parke üzerinden kolayca toplayabilirsiniz.

2- Klavye Temizlemek için

Genellikle bilgisayar başında bir şeyler yiyorsanız, kırıntıların klavye tuşlarının arasına girmesi kaçınılmaz bir olaydır. Bu tür kırıntıları selobantla kolayca alabilirsiniz.

3-Evcil Hayvan tüylerini toplamak

Evinizde beslediğiniz evcil hayvan tüyleri kıyafetlerinizde, koltuklarda olabilir. Yapışkan selobandı ile tüyleri kolayca toplayabilirsiniz.

5- Çiçekleri düzenlemek için

Vazoya yerleştirdiğiniz çiçekler istediğiniz gibi durmayabilir.Bant yardımıyla çiçekleri düzenleyip sabitleyebilirsiniz.

6- Hafif süslemeleri asmak için

Kiralık bir evde yaşıyorsanız eğer duvarları çivi ile mahfetmeniz biraz sakıncalı olabilir. Bu nedenle fotoğraf yada hafif süs eşyalarını duvarlarınıza selobant ile yapıştırabilirsiniz.

7- Etiket yapmak için

Mutfakta kavanoz ya da kutuların üzerini etiketlemek isterseniz selobant yardımıyla etiketleri sabitleyebilirsiniz. Özellikle baharat kutularında etiketler işe yarar. Hangi kutuda ya da şişede hangi baharat olduğunu karıştırmadan etiket yardımıyla rahatlıkla bulabilirsiniz.

8-Yıpranmış ayakkabı bağları için

Ayakkabı bağcığının ucundaki plastik çıkınca bağcık hızla sökülmeye başlar. Bunu önlemek ve hızlı bir çözüm için bağcığın ucunu bantlayabilirsiniz.

9-Mükemmel eyeliner sürmek için

Eyeliner sürmek biraz pratik ve ustalık isteyen bir iş. Her zaman tam istediğiniz gibi eyeliner süremeyebilir ya da iki gözünüzdeki eyeliner aynı çizgide olmayabilir. Mükemmel eyeliner sürmek için, selobant kullanabilirsiniz. Eyeliner süreceğiniz yere bant yapıştırıp, çizgiyi ona göre yapabilirsiniz. Eyeliner kuruduktan sonra bandı çıkararak bulaşmasını da önleyebilirsiniz.

10- Tırnak sanatı yapmak için

Tırnaklarınıza iki farklı renk de oje sürmek isterseniz, tırnağınızın oje süreceğiniz bölümü açıkta kalacak şekilde bant yapıştırın. Ojeyi sürün ve kurumasını bekleyin. Sonra oje sürdüğünüz bölümün üstüne bant yapıştırın ve diğer tarafa farklı renk ojeyi sürün.

11-Kaşlarınızı kusursuzlaştırmak için

Kaşlarınızı boyarken bir el kaymasıyla el titremesiyle bile taşırabilirsiniz, kaşınızın alt ve üstüne bant yapıştırın. Kalem kaşınızın dışına kaysa bile kaşınızın şekli bozulmaz.

12-Fazla makyajı almak için

Aşırı makyaj yaptığınızı düşündüğünüz anlarda da selobant yardımınıza koşar. Yüzünüzün neresindeki fazlalığı almak istiyorsanız, bandı yapıştırın ve fazla makyajı alın.

13-Ayakkabı vurması için

 Genellikle yeni aldığınız ayakkabı ayağınızı vurur bunu önlemek için ayağınıza selobant yapıştırın. Ayakkabının ayağınıza sürtmesini dolayısıyla ayağınızın yara olmasını önler.

14-Yedek pilleri aletlere sarmak için

Çalar saatinizin ya da radyonuzun pili bittiğinde pilleri nereye koyduğunuzu bulamazsanız sürekli arayış içerisinde olursunuz. Yedek pil aramamak için, yedek pilleri bu aletlere bantla sarın. İhtiyacınız olduğunda yedek piller hemen elinizin altında olacaktır.