Tahta Kurusu Hakkında Bilgi

Tahta Kurusu Hakkında Bilgi
Tahta Kurusu Hakkında Bilgi

Bir hevesle alıp özenle koruduğumuz eşyaların başına bir şey gelmesin diye çaba sarfederiz. Temizlik düzen kullanılan malzeme hijyen açısından olduğu kadar sağlığımızı tehdit edici özellikte olmamasına da dikkat etmeliyiz.

Mobilyaların sağlamlığı ahşap yapısı dayanıklılık süresi bunlar en önemli noktalardır. Peki ya koruyamasak yaşam alanlarında bir çok handikap ile karşılaşıyoruz koşulların el vermediği noktalarda tıkanıyoruz işte bu süreçte uzmandan yardım ve teknik destek almak önemli konumuz mobilyalardaki böceklenmeler öncelikle yaşam alanlarınızda bunların varlığınızdan emin olmanız gerekir izleri var mı daha çok nerelerde baş gösteriyor yaşam alanlarından arkalarında ne tür kalıntılar bırakıyor kan vs gibi.

Mobilyalarda ahşap koltuk takımlarında vitrinlerde en çok karşımıza çıkan canlı türü tahta kurularıdır peki ya bu haşereler neye benzer nasıl bir yol izlenmelidir gelin yazımıza bir göz atalım. Yetişkin bir tahta kurusu kahverengidir ve yaklaşık uzunluğu 5 mm civarındadır , yassı şekli ile gizlenme konusunda büyük bir ustalık sergiler ve ışık sevmedikleri için genellikle gece ortaya çıkarlar , Yumurtaları tek başına görmeniz imkansızdır ama detaylı incelemede fark edilebilinir.

Peki ya mobilyalarımızı evimizi istila edenin tahta kurusu olup olmadığını nereden anlayabiliriz.

Sabahları uyandığınızda, özellikle kol, bacak, boyun olmakla birlikte vücudunuzun belli bölgeleri kaşınıyorsa ve belli bir sırayı takip eden kızarıklıklar varsa evinizde tahtakurusu olduğundan şüphelenebilirsiniz.

Tahtakurusu belirtileri arasında yer alan izler belirli bir bölgede yoğunlaşıyorsa bir tahtakurusu tarafından ısırılmış olabilirsiniz.

Vücudunuzun farklı bölgelerinde tahtakurusu ısırığı görülüyorsa bu birkaç tahtakurusunun varlığına işarettir. Birkaç tahtakurusu ise istila anlamına gelir. Her böcek ısırığı tahtakurusu ısırığı olmadığı için ısırılan bölgeleri incelemelisiniz.

Tahtakuruları, ısırmadan önce bölgeyi uyuşturacak bir salgı kullanırlar ve geride bıraktıkları kızarıklık diğer böcek ısırıklarına göre daha belirgindir.

Acı hissetmeseniz bile ısırığın yoğunluğuna göre hafif ya da şiddetli kaşıntı ve bazı alerjik belirtiler görülebilir.

Ayrıca yatak çarşafı üzerinde küçük kan damlalarının görülmesi de geceleri tahtakurularının beslenmek için yatağınıza geldiğini gösterir. Hızlı üreme yeteneğine sahip olmaları nedeniyle tahtakurusu istilası için birkaç tanesinin yeterli olması, tahtakurularıyla mücadelede hızlı olmanızı ve yaşam alanlarını ortadan kaldırmanızı gerektir

Bu ve benzer şikayetleriniz var ise acil uzman bir ekip tarafından hizmet alınmalıdır. Bu konuda hizmet veren bir çok firma bulunmaktadır firmanızın güvenilirliğini kontrol ediniz

Zeytinburnu böcek ilaçlama şirketinden kısaca bilgi verelim sağlık bakanlığı onaylı ilaçları ziraat mühendisleri tarafından yaşam standartlarını ileri düzeyde etkilemeyecek biçimde hazırlanıyor . Uzman ekip evinize gelip ekpertizini sağlayıp ortam koşullarına göre sistematik çalışma yapıyorlar çevre ilçelere de servisler var elbette iletişim bilgilerini aşağıda belirteceğim Sorun Böcekse çözüm Profesyonel hizmet.