Ülkü Kız Öğrenci Yurdu Hakkında Bilgi

Ülkü Kız Öğrenci Yurdu Hakkında
Ülkü Kız Öğrenci Yurdu Hakkında

Ülkü Kız Öğrenci Yurdu, Ankara Kız Öğrenci Yurdu olarak faaliyet göstermektedir. Ayrıca siz değerli öğrencilerimize 29 yıllık yurt hizmeti tecrübesi ile hizmet sunmaktadır. Yurt, 1993 yılında Ziraat Yüksek Mühendisi Sayın Ülkü HAYKIR ve Merhum Eşi Yüksek Mimar Sedat Akın HAYKIR tarafından kurulmuştur. Ankara Kız Öğrenci Yurdu, faaliyetine butik kız yurdu olarak başlamıştır. Ve günümüze kadar kaliteli ve güvenli  bir şekilde hizmet vermeye devam etmiştir.

Yurt, üniversite öğrencilerimiz için pek çok avantaj sağlamaktadır. Bunlardan en önemlisi de kesinlikle ulaşımdır. Metroya 100 adım mesafesinde, Ted Üniversitesi ‘ne 200 metre mesafesinde, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ‘ne 10 dk yürüme mesafesindedir. Yurtta 24 saat sıcak su, ısınma ve wifi hizmeti sağlanmaktadır. Ayrıca tüm odalarda her öğrenciye ait dolap, yatak ve çalışma masası mevcuttur.

Ülkü Kız Yurdu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için link üzerine tıklayabilirsiniz. Bu şekilde ilgili web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ülkü Kız Öğrenci Yurdu

Ülkü kız yurdu Ankara Kızılay’da 1993 yılında kurulmuştur.Yurt uzun yılardır kız öğrencilerine güvenli ve kaliteli konaklama sağlamaktadır. Üniversite okumak için Ankara’ya pek çok öğrenci gelmektedir. Öğrencilerin güvenli bir şekilde konaklaması, evlerindeki sıcak ortamı aramaması ve sadece derslerine odaklanmaları için yemek, temizlik gibi ihtiyaçlarını yurt tarafından yapılması onlar için büyük bir avantajdır. Böylelikle öğrenciler ders dışında ki ihtiyaçlarını düşünmek zorunda kalmazlar. Aynı zamanda aileler de çocukları için daha az endişelenmiş olurlar.

Yurtta Kalmanın Avantajları

Ülkü kız yurdu Ankara’da bulunmaktadır. Ankara’ya üniversite okumak için gelen öğrencilerin konforlu bir şekilde konaklayabilmeleri için profesyonel hizmetler sunmaktadır.

Yurtlar öğrenciler için evlerden daha avantajlıdır. Çünkü evde yapılması gereken pek çok iş vardır. Evin sorumluluğu daha fazladır. Örneğin; Yemek, temizlik, çamaşır ve fatura gibi işler öğrencileri zorlamaktadır. Yurtlarda günün belli saatlerinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmektedir. Aynı zamanda kesintisiz olarak sıcak su ve ısınma sağlanmaktadır. Aynı zamanda 7 gün 24 saat  güvenlik kamerası ile yurt etrafı gözlemlenmektedir. Güvenlik yurt girişlerinde beklemektedir. Öğrenciler için hem ev ortamı hem de güvenli bir ortam sağlayan Ülkü Kız Yurdu ailelerin de güvenini sağlamaktadır. Detaylı bilgi için hemen irtibata geçiniz.

MEŞRUTİYET MAHALLESİ

KARANFİL SOKAK 

NO 61 KIZILAY BAKANLIKLAR

Cep: 0-532-165 59 10