Yeni Oto Kokusu Nedir?

Yeni-Oto-Kokusu-Nedir
Yeni-Oto-Kokusu-Nedir

Uzun zamandır piyasada bulunan ve araç sahiplerinin sıkça tabir ettikleri bir terim olan “yeni araç kokusu” bir çok kullanıcı için bir araçta olabilecek en güzel kokudur. Bu koku, aracın yeni olduğunu, aracın temiz olduğunu, aracın bakımlı olduğunu gösteren Sırf bu koku gittiği için araçlarını değiştiren kullanıcılar bulunmaktadır. Hal böyle olunca piyasaya “yeni araç kokusu” adı altında yapay kokular çıkmıştır. Bu kokular elbette ki bir çok araç sahibi tarafından sevilen ve tercih edilen kokulardır. Neticesinde herkes aracının yeni gibi kokmasını ister; Fakat yapılan son araştırmalar, bu kokuların bir çoğunun yapay kimyasallardan oluştuğunu ve insan sağlığını ciddi anlamda tehdit ettiğini göstermektedir.

Yukarıda da bahsedildiği üzere, zararlı şekilde üretimi yapılan ve kullanılan oto kokularının insan sağlığı açısından ciddi rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Bireylerin oto kokusu alırken dikkat etmeleri gereken noktalar alacakları kokuların etiketlerini mutlaka incelemeleri, kokuları seçkin markalardan seçmeleri Sağlığınız bundan daha önemlidir. İleri hayatınızdaki kanser riskini tetiklemeden almadan önce imkanları varsa koklamaları ve üzerinde  herhangi bir etkiye yol açıp açmadığını gözlemlemeleri ve alerjik reaksiyonlara sebep vermeden tercih etmelidirler.

Araç temizliği ve bakımı için profesyonel destek alarak detaylı iç bakım temizliğini işini bilen uzman kurumlara yaptırmalısınız.