Ağır Ceza Avukatı

ağır ceza avukatı

1983 yılında doğmuş olan Elif Çavuşoğlu ortaokul ve lise dönemlerini başarılı bir şekilde bitirmiştir. Daha sonrasında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmış olup başarılı bir not ortalaması ile buradan da mezun olmuştur.

Bursa Avukat Elif Çavuşoğlu Ceza Hukuku alanında uzmanlaşmış olmakla birlikte aynı zamanda İş Hukuku ve Aile Hukuku alanlarında da uzmanlaşmış olup bu alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca kendi avukatlık bürosunda bağımsız olarak avukatlık mesleğine devam etmekte olan avukat siz değerli müşterileri için güvenilir bir hizmet sunmaya devam etmektedir.

Halk arasında en çok kullanılan deyim ağır ceza avukatıdır. Fakat mevzuatta ceza avukatı tanımlamasına denk gelen bir düzenleme bulunmamaktadır. Türkiye’de avukat her türlü davaya girme yetkisine sahiptir. Ağır ceza mahkemesinde görülen davalar ceza hukukunun en mühimidir. Dolayısıyla bu davalara giren avukatlara ceza avukatı denilmektedir.

Avukatlık mesleği de günümüzde ki diğer meslekler gibi uzmanlaşmaya gitmekte olsa da halk arasındaki bu isimlendirmeyi karşılayacak bir düzenleme yoktur. Bundan dolayı ceza avukatı deyimi halkın adliye pratiği içinde gelişen bir adlandırma olmuştur. Aslında ceza avukatı olarak bilinen bir avukat, mahkemelerde her türlü ceza davasına bakmaktadır.

Örneğin, asliye ceza mahkemesi de yargılanan bir sanık, avukat ararken çoğu zaman “ağır ceza avukatı arıyorum” şeklinde beyanda bulunur. Bu sebeple ceza avukatı kavramının tüm ceza davalarına giren avukatı ifade etmek üzere kullanıldığını görmekteyiz.

Elif  Çavuşoğlu, Bursa’ da hizmet vermekte olan ve iş hukuku, aile hukuku ve ceza hukuku alanlarında uzmanlaşmış değerli  ve işine önem veren bir avukattır.

Hizmet verdiği ceza hukuku faaliyetleri aşağıdaki gibidir:

Tutuklama kararlarına itiraz edilmesi.
El Koyma Kararlarına İtiraz edilmesi.
Süre tutum ve temyiz dilekçesi hazırlanması.
Adli Kontrol Kararlarına karşı itiraz işlemleri.
İnfaz Erteleme müracaatları ve takibi.

İnternet üzerinden arama motorlarını kullanarak “ceza avukatı bursa” diye sorgulama yapabilirsiniz ve Bursa ‘da hizmet vermekte olan ceza avukatlarının listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca yukarıda oluşturulmuş bağlantının üzerine tıklama yaparak kolay bir şekilde ve kısa yoldan Avukat Elif Çavuşoğlu ‘nun ilgili web sitesine erişim yapabilirsiniz
Avukat Adı : Leman Elif Çavuşoğlu
Ofis: 0224 251 57 57
Cep : 0542 480 67 75
Mail : av.elifcavusoglu@hotmail.com
Adres :Elmasbahçeler Mh. Mahmudiye Cad. Dilmaç Plaza Kat:3 Daire:11 Osmangazi/ Bursa