Masaj Koltuğu Nedir?

Masaj Koltuğu Nedir
Masaj Koltuğu Nedir

Masaj koltukları evlerde yada iş yerlerinde rahatlıkla kullanılabilen, kullanılırken de tüm yorgunluğun atılmasını sağlayan araca denir. Farklı özelliklerde üretilmiş olan bu ürünler baştan tutun ayak bileğine kadar vücudun değişik bölgelerine masaj yapabilmektedir. Yoğurma, bastırma, titreşim veya vurma tekniklerini uygulamaktadır. Genellikle bir koltuk birden fazla teknikler uygulayabilmektedir. Bu tekniklerin uygulanmasında hız ayarlarının da yapılması mümkündür. Tek yapılması gereken ise masaj süresini belirlemek ve masajın keyfini çıkarmaktır.

Masaj koltuğu ile masaj minderi arasındaki fark minderin taşınabilir olmasıdır. Arabada, iş yerinde, evde hatta yatakta kullanılması mümkündür. Pek çok modelinde ayarlanabilmektedir. Hız ve masaj seçenekleri bulunur. Boyundan kalça altına kadar olan bölgede işlem gösterir. Tercihe göre bölgesel masaj için de kullanılabilmekte ve sertleşmiş olan kasları da gevşetmektedir.

Masaj koltukları ile ilgilenen kişiler Wollex Masaj Koltuğu firması ile irtibata geçerek masaj koltuğu satın alabilirler.