Ahşap Boyama Nasıl Yapılmakta

Ahşap-Boyama
Ahşap-Boyama

Eski dönemden kalma mobilyalarınız evinizde bir süre sonra gözünüze batmaya başlayabilir. Bu can sıkıcı durumdan  kurtulmanın yollarını ararız ancak bütçemize göre tüm mobilyalarımızı değiştirmek maliyetli olabilir. Farklı yöntemler deneyebilirsiniz örneğin ceviz renkli mobilyalarınızı yeni tasarım mobilyalara dönüşmek isterseniz bunun bir çok yolu var. Mobilya dönüşümü için kullanılan boyalar pahalı ve yorucu işlemler gerektirebiliyor du şimdi ise durumlar değişti Rich boya markası mobilyalarınıza astar ve zımpara yapmadan direkt uygulama yapabiliyor olmanız. Peki Nasıl? Uygulama alanınızı temizleyip rich boyayı sulandırıyorsunuz ilk katını sulu bir şekilde atıp astarı siz hazırlamış oluyorsunuz.24 saat bir kenara kurumaya ayırıyorsunuz seçtiğiniz renge göre kat atmaya devam edip her kat arası 4 saat bekliyorsunuz , bir büyük vitrin dönüşümü ortalama 24-48saat arası sürebiliyor. Ama sonucu inanın buna değiyor. Tek kat atıp bırakmak istemeseniz de üzerine pirinç dekupaj çalışması veya eskitme uygulamaları yapabilirsiniz. Bu uygulamalar da oldukça basit yine aynı markanın eskitme kremlerini kullanarak basit bir sünger ile eskitme deseni elde edebilirsiniz bu daha çok vintage tarz severlerin işini geliyor ufak dokunuşlarla harikalar yaratabiliyorlar.

Yalnızca Mobilya değil metal tepsilerin de dönüşümlerini cam boyamalarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Hatta markanın ayna efekti ürünü benimde favorim olan harika bir efekt cam kavanozlarınıza içten sıkıyorsunuz ve çok şık tasarım elde ediyorsunuz boğum kısmına ince halat ip ile fiyonk ta yaparsınız içine de bir adet twilight işte size tasarım atıl durumda ki cam suluklarınız şamdanlarınızı da böyle bir geri dönüşüme tabi tutabilirsiniz.

Bu boyaların fiyatlarıda oldukça makul 500 cc 25 Tl  Ayna efekti 20TL Boyaları hobi ve ahşap malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.