Bakış Açımız Hayatımızı Nasıl Etkiler?

Bakış Açımız Hayatımızı Nasıl Etkiler
Bakış Açımız Hayatımızı Nasıl Etkiler

Güne Sabah alarmın çalması yataktan çıkmak kolunuzu kaldırmak bile istemiyorsunuz NEDEN?
Çünkü; Yapacak çok işiniz olması ve sizde o enerjinin olmaması Kendi kendinize derin bir nefes alıp kendinize ve bedeninize enerji yüklemesi yapmaya başlıyorsunuz. ( Kendinizi iyi hissetmek ve vücudunuzu iyi bir şekilde dinlendirmek için kampanyalı wollex masaj koltuğu tercih edebilirsiniz. )
Ve şimdi kendinizi daha canlı ve enerjik bir kişi olarak hissetmeye başlıyorsunuz. Bu durumda yaptığınız nefes egzersiziyle akciğerlerinize hava girmesiyle pozitif enerjinin açığa çıkıyor. Bence insanın kendi enerjisini üreten bir mekanizması vardır.

Minik bir araştırma yaparsak Pozitif Düşünce Doğu Felsefesinde Karşımıza çıkmakta olup batı felsefesinde tıbben benimsenmiş olup bazı hastalıkların tedavisinde kullanılmaya başlanmış olup halen günümüzde de devam etmektedir.
Örneğin; Neden Tedavisi Mümkün Olmayan hastalıkların tedavisinde moral çok önemli denir.

Çünkü; Zihindeki düşünceler de Beden de etkisini gösterir. İmkansız gibi görünen işlere başaran işleri ve hastalıkları yenen başarılı olan şansı kişiler Hep pozitif düşünce felsefesinden yararlanmıştır.

Bu düşünce tarzı iş, sanat, spor, siyaset gibi bir çok alanda bunun farkına varılmış olup benimsenmiştir.
Bana göre mutluluk Başarılı, Sağlık gibi iyi ilişkileri destekleyen kişinin kendine güvenmesini sağlayan pozitif enerjiyle doğru orantılı bir araçtır.
Düşünce ilk olarak zihinde gerçekleşir. Sonrasında Maddi ve manevi bir boyuta girer.
Düşüncelerimizin bize ve etrafımıza yaydığı dalgalar hayatımızda kullandığımız kullandığımız teknolojik araç gereçlerin yaydığı elektromanyetik dalgalar gibidir…
Bu dalgaları görsek de görmesek de çevremizde dolaşıp bize ve çevremize bir enerji verir.
Yaydığı dalgalar olumlu mu olumsuz mu olduğu tartışılır.
Hayatta her şeyin bir enerjisi vardır. En basit evlerimizde zeminlerimizde kullandığımız laminat parkelerin bile renk desen anlamında…

İşte düşünceler ve duygularda buna benzer “Eyvah Aklıma gelen başıma geldi kelimesinin açıklaması aklımıza aklımızdan geçen kişinin telefon etmesi gibi..
Yada şöyle sorayım; İnsanlar eleştirildiğinde ne düşünür ve nasıl tepkiler verir? Hasta olduğumuzda ve tükenmiş olduğumuzda nasıl hissederiz?
Bence çabuk sinirleriz ve moralimizi ve motivasyonumuz düşük güçsüz hissederiz. Olumsuz Düşündüğümüzün hiç farkında olmayız ne yazık ki…

“Nörolinguistik Programlama” yani Duyu-Dil Programlama kişilerin amaçlarına ulaşmaları için “nörolojik programlarını” keşfetmelerini ve en iyi şekilde kullanmalarını sağlamayı hedefleyen, tartışmalı bir psikolojiyle yeniden anlam verme anlamı değiştirme konusu araştırılmakta ve olayların üzerine etkileri belirleyen faktörün ne olduğu değil onlara ne anlam verdiğimiz ve hayatımıza ne olarak aldığımızdır.

Yeniden sınırları çizdiğimizde yada anlamı değiştirdiğimizde etkilerde değişecektir. Bence hayatta en büyük yeteneklerden biri de olaylara olumlu anlam yükleyebilmektir.
Hayattan kazandığımız artı puanlar her zaman olumlu çıkarımlar yapmaz.
Etkiye Tepki mantığıyla Örneğin; Arabanın Lastiğinin patlamasıyla olumsuz görünse de belki de yolun ilerisinde meydana gelecek trafik kazasından belki de sizi korumuş olacaktır.

Yaşananları kabullenme sabırla olabilecek ihtimalleri bir sonraki sefer göz önüne alarak dikkat etmeyi öğrenerek size birinin yardım etmişçesine yardım görme sevinci ve mutluğu yaşatıp ders verecektir Belki de…

Bazen hayatın içinde değiştirilemeyecek bazı gerçekler vardır ama bu konuda bakış açınızı değiştirerek kendinize bir yol gösterici rota belirleyebilirsiniz…
Hayata olumlu bakan yaşama sevinci olan ve başarmak isteyen kişiler enerjisini olumlu anlamda pozitif başarılıyı elde ederler. Hayata olumsuz ve karamsar bakan kişi her şeyin kötüye gideceğini düşünüp bağışıklık sistemini de zayıflatıp hastalıklara karşı dirençsiz olur.

Oysa içinde pozitif enerjiyi fırsata çeviren yaşanan olumsuzlukları olumlu yöne çekebilecek kişinin bedenen bağışıklık sistemi güçlenir…

Pozitif enerjiyi bedenen ve ruhen üretebilmek için bir şeyi çok istemekten çok gereken faktörleri yaparak sonuca odaklanmak gerekir.
Hayatta elbette istenmeyen olaylarla karşılaşılabilir önemli olan karşılaşılan olaylarla baş edebilmektir. Hayata olumlu bakış açısıyla yaklaşan kendine her zorluğa karşı güçlü hisseden kişi olaylar karşısında her şeyle savaşabilir ve tedavilerine olumlu cevaplar verebilir.
Hayat Bir halının Üzerinde dünyayı gezmek gibidir. Unutmayın her şey sizinle başlar sizinle biter…

Bahçeşehir Yaşam Koçu ile sizde hayata bakış açınızı değiştirebilirsiniz.