Epok Zemin Kaplama Neden Tercih Ediliyor?

epoksi-zemin-kaplama-neden-tercih-ediliyor
epoksi-zemin-kaplama-neden-tercih-ediliyor

Döşeme deyince aklımıza mutfak için parke, seramik ve son zamanlarda çok tercih edilen epoksi kaplama gelmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte farklı zemin kaplamaları da geliştirilmiştir. Zemin epoksi de bu kaplamalardan bir tanesi. Epoksi zemin kaplamaları günümüzde oldukça popüler zemin kaplamalarıdır. Epoksi zemin kaplamanın diğer zemin kaplamalara göre daha fazla tercih edilmesinin nedenlerinden biri temizlik konusunda kolay olması. Bundan dolayı temizlik için saatlerce uğraşmak zorunda kalmazsınız.ve bulunduğu mekana ayrı bir şıklık katmasıdır. Bunun yanı sıra anti bakteriyel özelliğe sahip olduğundan sağlık açısından da önemli bir etkendir. Epoksi kaplama olan yüzeylerde canlı formlar yaşayamaz veya barınamaz.

Epoksi sıvı biçimde yüzeye uygulanır ve gerekli durumlarda üst üste uygulanabilmekte. Kurumaya başladıktan sonra mukavemeti artar. Epoksi kaplamaların kimyasal direnci de oldukça yüksektir. Asit ve bazlara bunun yanında korozif ortamlara karşı da direnç göstermektedir. Epoksi kaplamalar fabrikalar, hastaneler, evler ve buna benzer alanlarda kolaylıkla uygulanabilmektedir.
Geniş bir renk kartelasına sahip olan zemin epoksiler sayesinde istediğiniz renklere boyatabilir veya daha sonra isterseniz rengini değiştirebilirsiniz. Epoksi kaplamalarıın dekoratif modelleri bulunmakta, aynı zamanda su geçirmez ve tozuma da yapmaz. Bu nedenle tozuma olmaması gereken ortamlarda rahatlıkla kullanılmakta. Bir diğer özelliği de anti statik olmasıdır ve oldukça hafiftir. Epoksi kaplamalar uzun ömürlüdür. Yaptırdıktan yıllar sonra bile ilk günkü güzelliğini ve parlaklığını korumaktadır.
Zemin epoksi görsel olarak da estetik durduğu için tercih edilmektedir. Mukavemet gerektiren yerlerde kullanılabilir. Ağırlıklara karşı dirençlidir. Hijyeniktir. Her türlü desen ve renk verilebilmektedir.

Epoksi kaplamayı önceleri sanayi amaçlı kullanılmaktaydı. Son zamanlarda ev dekorasyonuna kadar girmeyi başardı. İster salonunuzda, antrenizde, yatak odası, banyo ve mutfak da kullanın. Renk seçeneklerinin olması ve zeminin içine arzuya bağlı resim yapılması da mümkündür. Her geçen gün yeni ürünlerin çıkması insanları da farklı dekore yönlendirmektedir. Özellikle günümüzde çalışan annelerin daha fazla olduğu düşünülürse bu zemin kaplamanın her açıdan iyi bir zemin olduğu gözlemlenmektedir. Yaptırdığınız zemine uygun bir halı seçmenizde görünümüne daha bir modernlik katacaktır.

Sizde bulunduğunuz mekana değişik bir hava ve estetik katmak istiyorsanız epoksi zemin kaplama yaptırabilirsiniz. Epoksi tercih etmiyorsanız yener laminat parke beykoz firması ile irtibata geçerek laminat parke modellerini inceleyebilirsiniz.