Koltuk Döşemelerini Temizleme Metodu

Koltuk-Döşemelerini-Temizleme-Yöntemi
Koltuk-Döşemelerini-Temizleme-Yöntemi

Döşemeler her ne kadar kirli görünmese de düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Havada yüksek toz veya kirlilikten dolayı döşemeler zamanla tozlanacak ve kirlenmesine sebep olacaktır.

Kumaşla kaplı koltuk yada diğer mobilyaları, kir ve kırıntılarını temizlemek için yumuşak bir fırça kullanılması gerekir. Evde süpürme işlemi yaparken, koltuk döşemelerinin de üzerinden geçilmelidir. Daha derinlemesine temizlik yapmak için minderler çıkarılır. Koltuk tabanı ve arka bölümü iyice süpürülür.

Su ve sabun ile çok amaçlı döşeme temizleyicisi

Koltuk döşemelerini derinlemesine temizlemek için temizleme solüsyonu uygulanması gerekir. Öncelikle mobilya üreticisi tarafından temizleme talimatları kontrol edilir. Özellikle kadife, keten kumaşlar için her türlü temizlik malzemesi kullanılamaz.

Su ve sabun ile döşeme temizleyicisi

    • 1 su bardağı su
    • ¼ su bardağı biyolojik olarak parçalanabilir sıvı bulaşık deterjanı, kastel sabunu veya şampuan

Hazırlanışı

Malzemeler bir kavanozda birleştirilir ve sallayarak karıştırılır. Döşeme için kolay köpük elde edilecek ve temizleyici oluşacaktır. Temizleyiciyi kullanmadan önce döşemenin görünmeyen bir yerine sürülür ve test edilir. Herhangi bir renk değişimi olmuyorsa temizlik için kullanılır.