Mobilya Hakkında Bilgi

Mobilya Hakkında Bilgi
Mobilya Hakkında Bilgi

Mobilya; insanların oturma, çalışma, dinlenme, eşyalarını depolama, yemek yeme ve sergileme gibi günlük yaşama yönelik temel gereksinimlerini güvenli ve konforlu bir şekilde karşılamak amacıyla kullanılan eşyaların tümüdür. Mobilyalar, ağaç malzemeden oluşturulmuş estetik görünümlü ve işlevsel eşyalardır.

İnsanlar gereksinimlerini gidermeye yönelik kullanılan eşyalar evlerin en fonksiyonel eşyalarıdır. Mobilyaların iç veya dış alanlarında lif levha, MDF, suntalam, kontrplak gibi yapım ögelerinden biri le yada bir kaçının birlikte kullanılmasıyla üretilmektedir. Mobilyalar çoğunlukla ağaçtan üretilirken görsellik yada kullanılacak alanı göz önünde bulundurulur. Metal, plastik, cam ve mermer gibi yapay malzemelerden de oluşabilmektedir.

Kişilerin mobilyalardan beklentileri; fonksiyonellik, dayanıklılık, sağlık, estetik ve kullanım rahatlığıdır. Mobilya günlük yaşamın her alanında kullanılmaktadır. inegöl mobilya firmaları Türkiye’de kalitesi ve farkı ile adını duyurmayı başarmış bir firmadır.