Yük Asansörünün Avantajları

Yük Asansörü Kullanım Avantajları
Yük Asansörü Kullanım Avantajları

Yük asansörü, üretilirken konfor ve hızından ziyade eşya ve malzeme taşıma kapasitesi daha mühimdir. Genellikle alışveriş mağazaları, inşaatlar,  okullar, fabrikalar gibi yük taşıma durumlarının daha fazla olduğu alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Yük asansörleri insan gücü tasarrufu açısından büyük avantajdır. Hidrolik sistem veya tahrik sistem makineli olarak imalatı yapılmaktadır.  500 kg ve 10.000 kg arasında kullanım kapasiteleri ise farklılık göstermektedir. Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda istenilen kapasitelerde yük asansörü imalatı yapılmaktadır. Bu asansörlerin insan taşıyan asansörlere göre yıpranma payı çok daha fazladır. Bundan dolayı bakımlarına dikkat edilmesi gerekir. Periyodik bakımları ihmal edilmeden düzenli olarak yaptırılmalıdır. Ayrıca kontrolleri de düzenli bir şekilde sağlanmalıdır. Karşılaşılan her sorunda yetkili firmaya vakit kaybetmeden haber verilmelidir. Haber verildikten sonra geri dönüş alınması gerekmektedir.

Yük asansörlerinde kabin ve kapı ebatları istenilen yükseklik ve genişlikte tasarlanmaktadır. Kapıları tam otomatik ya da yarı otomatik olmak üzere seçilebilmektedir. Aynı zamanda yük asansörlerinde özellikle kullanılan zeminin  kaymaz malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Kapalı kabinli yük asansörleri yük veya yükle birlikte insanda taşıyabilmektedir. İçinde ki paneller sayesinde bu asansörler insan güvenliğini sağlamaktadır. Bu nedenle güvenlik konusunda kişiler sorun yaşamaz.

Yük Asansörü Kullanım Avantajları

Yük asansörleri, kullanımının en büyük avantajları yük taşıma kapasitesi yanında bu yükü taşıyan personeli de güvenle taşıyabilecek olmasıdır. Bu asansörler genelde kapalı kabinli şekilde imalatı yapılmaktadır. Asansörün içerisinde kontrol kumandası mevcuttur. Aynı zamanda çok fazla enerji tasarrufu sağlar. Bu asansör sisteminde motor yalnızca yukarı çıktığında çalışmaktadır. Bundan dolayı diğer sistemlere göre daha fazla enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca uzun ömürlüdür.

Forces Makina

Forces Makina uzun yıllardan beri yük asansörlerinin imalatını yapmaktadır. Bununla birlikte araç asansörleri, makaslı lift ve platformların da üretimini gerçekleştirmektedir. Bünyesinde bulunan en alt kadrosundan en üst kadrosuna kadar her çalışanı kalifeli personellerdir. Alanında uzman çalışanları sayesinde isteğinize bağlı imalat yapmaktadır. Hatta Ar-Ge çalışmalarını, Marmara Üniversitesi, Tübitak ve Gyte destekli şekilde yürütmektedirler. Uzun yılların vermiş olduğu bilgi ve tecrübe ile Forces Makina her an hizmetinizdedir. Sizlerde istediğiniz kapasite ve ebatta yük asansörü, araç asansörü ya da makaslı lift yaptırabilirsiniz.