Kendini Temizleyen Perdeler Kullanışlı Mıdır?

Kendini Temizleyen Perdeler Kullanışlı Mıdır
Kendini Temizleyen Perdeler Kullanışlı Mıdır

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte, farklı özelliklere sahip birçok ürünün evlerimize girişinin de önü açıldı. Yakın geçmişe kadar bu ürünler genellikle, mutfak robotları, çamaşır, parke, bulaşık makineleri veya televizyonlar iken günümüzde kumaşlar bile teknolojiden nasibini aldı ve hayal edemeyeceğimiz özellikler ile önümüze geldiler. Kumaş demişken aklınıza yalnızca mobilya kaplamaları veya örtüler geliyorsa dikkatinizi çekmek istediğimiz bir nokta daha var ki, bu da perdeler. Perdelerde ve kaplamalarda leke tutmayan kumaşların kullanılmaya başlaması ile beraber hanımların işi önemli derecede azaldı ve ailelerinin de özgürce kullanabildiği mekanlar arttı. Yine de perde yıkama derdi özellikle stor perdeler söz konusu olduğunda son derece meşakkatli olabilmekte. Bu duruma bir son verecek mucizevi bir ürün ise yakın zamanda tüketiciler ile paylaşılan, kendini temizleyen perdeler.

Lekeleri Kendi Kendine Temizleyen Kumaş

Hayatımıza iyiden iyiye girmiş olan nanoteknoloji, inşaatlardan tutun ev tekstiline kadar her alanda önemli yenilikler yapılmasına öncü olmakta. Bu yeniliklerden birisi de kendi kendini temizleyen nanoteknoloji ile üretilmiş kumaşlar. Ülkemizde önemli bir üniversitenin ev sahipliğinde yapılan yaklaşık 2 yıllık bir araştırmanın sonucu neticesinde, güneş enerjisi yardımı ile 24 saatlik bir süreçte kendisini temizleyebilen kumaş üretimi başarıldı.

Kendini Temizleyen Perdenin Avantajları

Özellikle mutfağınızda kendini temizleyen perdeden kullanmanız sizin için oldukça kolaylık olacaktır. Henüz deneyenlerin sayısı fazla olmadığından kendini temizleyen kumaştan yapılmış perdeye temkinli yaklaşan hanımların şüphesinin gereksiz olduğunu belirtelim. Uzun bir bilimsel çalışmanın sonucu olan bu ürün, sanayi üniversite ortak çalışmasının başarılı bir sonucu olarak piyasaya sürülene kadar birçok testten ve kontrolden geçti. Hepsinden geçer not alan bu teknoloji ile mutfak perdelerinizin temizliği kabus olmaktan çıkıyor.